Znajdź idealną metodę dbania o włosy | Modne fryzury dla kobiety

Znajdź idealną metodę dbania o włosy

Stosujesz w codziennej kosmetyce wiele produktów do pielęgnacji swoich zniszczonych włosów, specjalne szampony, maski, odżywki, a twoje włosy są nadal pozbawione blasku, przesuszone lub brakuje im objętości? Być może twoje problemy z włosami można rozwiązać przy pomocy kilku prostych kroków pielęgnacyjnych, które nadadzą im, zdrowy wygląd, a także silną strukturę.

1. Mycie
Może się to wydawać oczywiste, jednak nie każda z nas ma świadomość, że jest to część pielęgnacji, której zadaniem jest tylko i wyłącznie oczyszczenie naszych włosów oraz ? przede wszystkim skóry głowy.Dlatego najlepiej wmasowywać szampon wyłącznie w skalp, nie wcierając go we włosy, tylko delikatnie przeciągnąć po nich palcami. Piana, która się wytworzy, tak czy inaczej umyje nasze włosy, a pocieranie kosmyków sprawi, że będą się łamać i jeszcze mocniej przesuszać.

2. Nawilżanie
Stosowanie odżywki do włosów jest absolutnie niezbędne po każdym myciu, gdyż niestety żaden, nawet najdroższy szampon, nie da nam takiego efektu, jak odżywka. Nałożenie jej nawet na minutę i spłukanie sprawi, że włosy będą gładsze, lśniące i łatwiej będzie nam je rozczesać. Efekty regularnego nakładania odżywki można zobaczyć już po kilku razach. Odpowiednio nawilżone włosy nie są również tak mocno podatne na niszczenie pod wpływem gorącego powietrza suszarki czy lokówki.

3. Odżywianie
Wiele z nas błędnie zakłada, że maska i odżywka do włosów to ten sam produkt. Odżywka poprawia jedynie wygląd naszych kosmyków, natomiast maseczka na włosy ma za zadanie zregenerować je i zapewnić im dostarczenie odpowiednich składników odżywczych. Należy stosować ją 2-3 razy w tygodniu, zostawiając na włosach przynajmniej na kilka minut. Nie powinno się jednak używać jej zbyt często, gdyż bardzo łatwo jest ?przekarmić? włosy, a wtedy efekt będzie odwrotny do zamierzonego.
4. Zabezpieczanie
Ostatnim elementem właściwej pielęgnacji jest zabezpieczenie końcówek włosów przed niszczeniem i rozdwajaniem. Do tego celu powinno posłużyć specjalne serum regeneracyjne lub olejek. Należy kilka kropel nanieść na końcówki suchych i ułożonych już włosów. Taki zabieg sprawi, że końcówki włosów będą bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, nie będą się tak mocno rozdwajać, a dodatkowo włosy nie będą się puszyć.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentuj