Sposoby na szybszy porost włosów. Co zrobić, żeby włosy rosły szybciej? | Modne fryzury dla kobiety

Sposoby na szybszy porost włosów. Co zrobić, żeby włosy rosły szybciej?

Zdrowe, długie i zadbane włosy to marzenie wielu kobiet, jednak bardzo często tempo ich rośnięcia (około 1 centymetr na miesiąc) zmusza do wykazywania się ogromną cierpliwością. Można jednak odrobinę pomóc naszym włosom, stosując kilka sprawdzonych sposobów i to bez konieczności wydawania pieniędzy u fryzjera czy nakładania na siebie kilkunastu kosmetyków.
Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na szybszy porost włosów jest regularne wcieranie oleju rycynowego na całą długość włosów, ze szczególnym uwzględnieniem skóry głowy, co w ten sposób zmotywuje włosy do rośnięcia. Olej, dzięki swojej gęstej konsystencji, bardzo dobrze nawilża i sprawia, że po regularnym stosowaniu włosy stają się mocniejsze, bardziej błyszczące i, co najważniejsze, dłuższe.

 

Z pomocą przychodzą także drożdże, czyli niezastąpione, jeżeli chodzi o porost włosów, źródło witaminy B7. Jest kilka sposobów,które sprawią, że ich picie stanie się o wiele przyjemniejsze. Do przygotowanego roztworu (zalanych wrzątkiem i następnie rozdrobnionych drożdży) warto dodać coś, co poprawi smak całego napoju ? może to być miód, sok czy chociażby jogurt. Drożdże należy pić przez co najmniej miesiąc, aby zauważyć znaczące efekty ? nie tylko jeżeli chodzi o włosy, lecz również o paznokcie i cerę, które również zyskają na tego typu kuracji.
Z pomocą przychodzi także skrzyp. Można przyjmować go w tabletkach, co szczególnie atrakcyjnie przedstawia się z punktu widzenia osób, które nie posiadają zbyt wiele czasu na przygotowywanie płukanek, maseczek czy napojów. Dwie tabletki dziennie przez miesiąc na pewno wystarczą, aby pobudzić włosy do wzrostu, a sumienne stosowanie przez dłuższy czas przyniesie najlepsze efekty. Niestety, skrzyp nie działa na każdy organizm, jednak gdy już dopasuje się do niego, gwarantuje nie tylko zdrowe włosy,lecz również mocne paznokcie i czystą cerę, tak samo jak w przypadku wcześniej wspomnianych drożdży.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą wyżej opisane sposoby. Na początku warto jednak odrobinę poeksperymentować i ocenić, który z nich w przypadku naszych włosów sprawdza się najlepiej. :)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentuj