Komu pasuje jasny blond najmodniejszy kolor wiosny? | Modne fryzury dla kobiety

Komu pasuje jasny blond najmodniejszy kolor wiosny?

Komu pasuje jasny blond najmodniejszy kolor wiosny?

Mówi się o nich, że mają słońce we włosach… Naturalne blondynki, niezwykłe słowiańskie piękności, które swoją urodą przykuwają spojrzenia. Jeszcze nie tak dawno temu kolor ten był zarezerwowany dla wybranych  koloryzacja wiązała się z niezdrowymi zabiegami rozjaśniającymi i długotrwałą regeneracją włosów. Na szczęście technologia idzie naprzód, a nowoczesne farby pozwalają każdemu osiągnąć ten zniewalający kolor. Tylko czy każdemu on pasuje?

 Moda czy uroda?

 Nigdy nie warto ślepo podążać za trendami. To, że jakiś kolor nam się podoba, nie znaczy, że będziemy dobrze w nim wyglądać. Najlepiej oczywiście udać się do fryzjera i poprosić, by profesjonalnie dobrał nam odcień. Jeśli jednak upieramy się przy farbowaniu w domu, przetestujmy kolor na wybranym paśmie włosów, by upewnić się, że wyjdzie taki, jak na opakowaniu. Dopiero wtedy farbujmy pozostałe kosmyki.

Brunetki, szatynki ja wszystkie was dziewczynki…

 Kobiety o naturalnie ciemnych włosach powinny oddać się w ręce profesjonalisty. Nowoczesne zabiegi rozjaśniające nie niszczą włosów tak bardzo jak kiedyś, a samodzielne eksperymenty mogą skończyć się nieprzyjemnie. Nie warto też od razu przechodzić od ciemnych włosów do najjaśniejszego możliwego odcienia ciemny blond to najlepsze rozwiązanie, by zmiana nie okazała się zbyt drastyczna.

Blond blondowi nierówny

 Naturalne blondynki mogą bardziej poszaleć z odcieniami. Ich włosy z łatwością przyjmą najjaśniejszy pigment, więc rozjaśnienie nie powinno stanowić problemu. Dla nich stworzony jest bardzo jasny, a wręcz biały blond ? kolor niezwykle modny, ale trudny do uzyskania na ciemnych włosach. Noszą go topmodelki, pojawia się także coraz częściej w reklamach. Białe włosy tworzą ciekawy, eteryczny efekt, ale pasują wyłącznie młodym kobietom. Przy pierwszych zmarszczkach biel niestety zbyt mocno zaczyna przypominać pierwsze siwe włosy.

Zabawa w zimno-ciepło

 Szukając odcieni dla siebie, nie należy kierować się wyłącznie kolorem włosów, ale również cerą. Ogólnie typy urody można podzielić na ciepłe i zimne. Istotne jest, by umieć określić swój typ. Ciepła uroda przy zimnym blondzie może wyglądać nienaturalnie, podobnie jak chłodna w połączeniu z ciepłym odcieniem włosów. Nie jest to regułą, ale wskazówką, którą warto się kierować, szczególnie jeśli zmieniamy kolor włosów na blond po raz pierwszy.

Słomiany zapał

 Aby proces farbowania nie zakończył się rozpaczliwą walką z żółtymi włosami, przemyślmy dokładnie całą sprawę. Jeśli farbowanie wykonujemy w domu, koniecznie zainwestujmy w dobrą farbę. Przykładowo w ofercie L’Oréal znajdziemy farbę Prodigy5, która została stworzona na bazie olejków odżywiających włosy. Blond włosy muszą być zdrowe i zadbane, bo na nich szczególnie odznaczają się spalone czy też połamane końcówki.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentuj