Jak wybrać suszarkę do włosów?? | Modne fryzury dla kobiety

Jak wybrać suszarkę do włosów??

We współczesnym świecie suszarka jest jednym z tych urządzeń, bez których wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Suszarka w sposób zdecydowany skraca czas, jaki musisz poświęcić włosom, pomagając przy tym uzyskać bardziej spektakularny efekt końcowy. Nowoczesne suszarki do włosów nie mają tak negatywnego wpływu na włosy jak te sprzed kilkunastu lat. Współczesne suszarki mają wiele dodatkowych funkcji, które ochraniają strukturę włosa. Pragnąc ułatwić sobie codzienną pielęgnację włosów, wybierz najlepszą suszarkę dla siebie. Poszukiwania możesz sobie ułatwić korzystając z serwisów internetowych np. z Nokautu.

Na, co zwrócić uwagę przy zakupie suszarki?
1. MOC – jest jednym z podstawowych parametrów, na jaki warto zwrócić uwagę. Silniejszy strumień powietrza pozwala na wysuszenie włosów w krótszym czasie. Silny podmuch powietrza intensywniej wygładza łodygę włosa i uszczelnia łuski, co dodatkowo wpływa na połysk włosów. Do użytku domowego wystarczająca powinna być moc w granicach 1600-1700 W gabinetach fryzjerskich stosuje się suszarki o mocy sięgającej 2100 W. Program turbo pozwala na wykonanie ekspresowej fryzury.

2. 2. OBUDOWA, KONCENTRATOR ? suszarki, których obudowa zwęża się ku wylotowi sprawiają, że powietrze wylatuje szybciej, dzięki czemu cząstki wody są efektywniej przechwytywane. Szeroka końcówka powoduje niepotrzebne rozdmuchiwanie włosów, co sprawia, że wyglądają na ?niedbale? ułożone.
3. 3. REGULACJA TEMPERATURY ? pozwala na dostosowanie temperatury do rodzaju włosów i fryzury. Mocny nawiew sprawdza się podczas modelowania włosów na okrągłej szczotce, słabszy pomaga dosuszyć lekko wilgotne lub nawinięte na wałki włosy. Dobrze, jeżeli suszarka posiada zimny nawiew powietrza, którego używa się podczas końcowego etapu stylizacji. Chłodny nawiew domyka łuski włosowe, zapewniając włosom naturalny połysk. Funkcja ta jest szczególnie polecana dla osób posiadających długie oraz półdługie włosy.
4. 4. JONIZACJA – w suszarkach spotkać możesz dwa rodzaje jonów: jony srebra oraz jony turmalinów. Ich zadaniem jest pozbawianie włosów ładunku elektrycznego, dzięki czemu włosy się nie elektryzują oraz łatwiej poddają się procesom stylizacyjnym. Ponadto jony sprawiają, że łuska włosa się domyka, co zapobiega nadmiernemu przesuszeniu włosów. Funkcja ta jest niezwykle przydatna zimą.
5. 5. DYFUZOR ? pozwala uzyskać naturalny, luźny skręt włosów. Końcówka spin curl pozwala uzyskać efekt zbliżony do tego, jaki otrzymujesz używając lokówki.
6. 6. ROZMIAR ? suszarki o dużej mocy są zazwyczaj duże. Część z nich jednak składa się do nieco mniejszych rozmiarów. W podróży sprawdzą się małe, kompaktowe suszarki.
7. 7. ERGONOMICZNOŚĆ URZĄDZENIA ? warto sprawdzić, czy suszarka jest dobrze dopasowana, czy łatwo ją trzymać i czy nie wyślizguje się z ręki. Niebagatelne znaczenie ma również waga urządzenia. Codzienne używanie ciężkiej suszarki może być uciążliwe. Niektóre modele suszarek posiadają obrotowy przewód, który zapobiega jego skręcaniu. Warto również zwrócić uwagę na długość przewodu, zbyt krótki może utrudniać użytkowanie.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentuj