Jak się ubierać? Sylwetka w kształcie litery X – Klepsydra | Modne fryzury dla kobiety

Jak się ubierać? Sylwetka w kształcie litery X – Klepsydra

figura w kształcie X, beyonce, sylwetka X,Figura X, która swoim zarysem przypomina legendarną, pożądaną klepsydrę – uznawana jest za najdoskonalszy kształt kobiecego ciała. Panie o takiej sylwetce, mają proporcjonalnie równe do siebie linie ramion i bioder, wyraźne wcięcia w talii i spore, kuszące biusty. Ta ogromna ilość zalet nie oznacza jednak, że iksom we wszystkim ładnie. A raczej nie we wszystkim Panie X wyglądają tak atrakcyjnie, jakby wyglądać mogły.

Owszem, figury w kształcie litery X są proporcjonalne, więc ubieranie ich w sukienki, marynarki czy spodnie nie przysparza większych problemów. Ale w modzie nie chodzi o to, żeby wyglądać tylko poprawnie! Oto krótki poradnik, jak opakować figurę X tak, by podkreślić jej niewątpliwe zalety.

I Dekolty, dekolty i jeszcze raz dekolty!

Piękne, kuszące, sporych rozmiarów biusty Pań o figurze w kształcie X, powinny być eksponowane nie tylko przez wzgląd na ich urodę. Sporym biustom, towarzyszą często spore ramiona, więc noszenie golfów czy bluzek z amerykańskim dekoltem nie dość, że nie podkreśli kształtu i rozmiaru piersi, to jeszcze sprawi, że Pani Z zrobi się zbytnio barczysta. Najlepszym wyjściem będzie tu dekolt w serek, a w przypadku bluzek koszulowych niezapinanie ich pod samą szyję.

II Męska kobiecość

Jeśli Pani klepsydra chce podkreślić swoją kobiecą figurę kontrastującym, męskim i surowym stylem lepiej będzie, jeśli zdecyduje się na marynarkę z nisko zapinanymi guzikami. Pod żakiety, warto zakładać w tym wypadku koszule kopertowe takie zestawy nie dość, że podkreślają talię, to jeszcze prezentują pełną urodę biustu, nie spłaszczając go, ani nie deformując.

III Krągłe zawieszenie

Mimo, że duże pupy są modną oznaką kobiecości nie każda z Pań lubi eksponować akurat swoje tylne terytoria. W takim wypadku, należy unikać spodni z podwyższoną talią. Owszem, ich krój podkreśla kobiece wcięcia, ale skupia jednocześnie uwagę na miejscu, w którym plecy tracą swoją szlachetną nazwę. Podobnie dzieje się w przypadku klasycznych, ołówkowych spódnic, które oprócz pup uwydatniają także masywne uda.

IV Zoom na talię

Panie o figurze ?X? powinny podkreślać swoje szczupłe talie to oczywiste. Sęk w tym, żeby robić to umiejętnie. Grube, szerokie paski (np. na gumie), są od kilku sezonów garderobianym hitem. Jeśli dobrany do tuniki czy sukienki pasek będzie jednak zbyt szeroki, Pani X zamiast podkreślić nim wiotkość talii, doda sobie takim gadżetem kilku, zupełnie zbędnych centymetrów.

V Z twarzą (i ciałem!) Marylin Monroe

Wybierając się na wielkie wyjście ? warto wzorować się na klasyce. W tym wypadku, na garderobie pewnej klasycznej, platynowej piękności. Idealną inspiracją galowego stroju dla Pani X będzie styl Marylin Monroe. Dekolty, gorsety i push-up’y styl lat 60-tych jest ciągle modny i ciągle podkreśla zalety kobiecych kształtów Pań o sylwetkach zarysem przypominających legendarną klepsydrę.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentuj