Jak nadać blask naturalnym włosom? | Modne fryzury dla kobiety

Jak nadać blask naturalnym włosom?

Włosy naturalne, chociaż może wydawać się to troszkę dziwne, wymagają zaledwie odrobinę mniej pielęgnacji niż włosy farbowane. Po jakimś czasie stają się matowe, a gdy do tego jeszcze dochodzą liczne zabiegi stylizacyjne, na przykład prostowanie czy suszenie gorącym powietrzem, struktura włosów słabnie, a co więcej, końcówki zaczynają jeszcze bardziej rozdwajać się i niszczyć.

Pielęgnacja włosów naturalnych, mająca na celu nadać im blasku, zależy przede wszystkim od ich koloru.

Blondynki powinny regularnie stosować napar rumiankowy. Jego przygotowanie zajmuje kilkadziesiąt sekund i jest jak najbardziej możliwe w każdym domu. Wystarczy litr wody, garść suszonego rumianku bądź trzy torebki herbaty rumiankowej i zaledwie kilka kropli soku wyciśniętego z cytryny. Płukanką, powstałą dzięki połączeniu wszystkich tych składników należy myć włosy po spłukaniu odżywki. Ważne, aby później nie używać już żadnych kosmetyków, a jedynie zadbać o to, aby włosy mogły samodzielnie wyschnąć.

Brunetki charakteryzują się z reguły grubszymi i gęstszymi włosami, jednak one również wymagają odpowiedniej pielęgnacji nadającej im
blasku. Warto skorzystać z maseczki, łączącej znakomite właściwości odżywcze i poprawiające kolor, jakie posiadają zmielone ziarna kawy i kakao. Do jej przygotowania zaparzamy kawę i odstawiamy, aby wystudziła się. Dodajemy do niej dwie łyżeczki prawdziwego naturalnego kakao, dokładnie mieszamy. Taki domowy kosmetyk nakładamy na włosy na około 15-20 minut, a następnie dokładnie spłukujemy.

Oczywiście, na efekty trzeba odrobinę poczekać, czasami nawet do kilku miesięcy przy myciu włosów w ten sposób dwa czy trzy razy w tygodniu. Zasada jest prosta: tylko i wyłącznie regularne stosowanie masek i płukanek może zagwarantować odpowiednią satysfakcję i zadowolenie z posiadania intensywnego, błyszczącego koloru włosów bez ich farbowania, o czym marzy wiele kobiet w każdym wieku, ale przecież warto :)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentuj