Fryzury dla twarzy owalnej | Modne fryzury dla kobiety

Fryzury dla twarzy owalnej

Jeżeli Twoja twarz ma kształt owalny, to w każdej fryzurze będziesz wyglądała doskonale. Owalna twarz charakteryzuje się wysokim czołem i nieco wydłużonym podbródkiem. Szerokość twarzy jest taka sama zarówno na wysokości czoła jak i kości policzkowych i żuchwy. Fryzura powinna podkreślać jej piękny kształt, a nie go maskować. Dobrze będzie Ci w falach, lokach, delikatnym lub zdecydowanym cieniowaniu. Dobrze będziesz czuła się np. w grzywce – krótkiej, długiej lub zaczesanej na bok, klasyczny bob też będzie wyglądał świetnie.

Fryzurą przeznaczoną dla Ciebie jest tradycyjny kucyk.

Masz bardzo dużo możliwości uczesań.  Jedyną fryzurą, której powinnaś UNIKAĆ jest przedziałek na środku głowy połączony z długimi prostymi włosami. Poniżej zamieściłam propozycje fryzur dla twarzy o Twoim kształcie:

owalny

9 komentarze do “Fryzury dla twarzy owalnej”

 1. gocha11111111 pisze:

  czy mógł by mi ktos poiwiedziec jaki mam kształt twarzy?

 2. motyl pisze:

  jakbys wstawila swoje zdjecie albo opis byloby łatwiej:)
  postaram sie pomoc

 3. kasica pisze:

  mam owalną twarz i zawsze problem bo co mi fryzjerka zrobiła fryzurę z grzywką za każdym razem miałam grzywkę na całe czoło i znudziła mi się taka fryzura,a ja bym chciała coś innego nowego możesz mi doradzić.pozdrawiam

 4. Kamila pisze:

  Znudziła Ci się wciąż ta sama grzywka? Są dwie możliwości: jeżeli jesteś cierpliwa, to zapuść włosy, a dopóki nie odrosną, to podpinaj je u góry wsuwkami, noś opaskę albo zaczesuj na bok. Druga opcja dotyczy transformacji grzywki :) Możesz zrobić sobie przedziałek (bo zakładam, że obecnie nie masz:)) i układać grzywkę na jeden bok, z drugiego boku podpinając, dopóki nie odrośnie – po obu stronach przedziałka grzywka nie prezentuje się najlepiej. Następną możliwością jest pocieniowanie grzywki albo ścięcie jej na ukos:) Ps. Jeżeli masz owalną buzię we wszystkich wymienionych przeze mnie grzywkach będzie Ci do twarzy:] Pozdrawiam:)

 5. Karola:) pisze:

  miałam od 6 roku życia prostą grzywkę mam dość chce się odmienić i dzięki tej stronie wiem jak mam się obciąć:)))
  a jeżeli ma się owalną twarz i duże policzki i nadodatek czerwone???????

 6. Ola pisze:

  Mam owalną twarz i zawsze miałam prostą grzywkę, ale teraz każdy mówi mi że mi nie pasuje i chciałam zmieniam ją na ukos, ale czy będzie pasować?

 7. Kamila pisze:

  Jeżeli Twoja buzia ma kształt owalny, nosisz prostą grzywkę i czujesz się w niej dobrze, to podcięcie jej na ukos wniesie odmianę do Twojego wyglądu. Grzywka na ukos jest bardziej „twarzowa” niż prosta:) To taka „bezpieczniejsza” wersja:). Moim zdaniem – śmiało możesz ścinać:) Pozdrawiam

 8. cool pisze:

  Nie rozumiem autora bloogu. Pisze o fryzurach do twarzy owalnej i ilustruje ja zdjęciami, gdzie w co najmniej 9 przypadkach sa to buzie kątowe, trójkatne, kwadratowe, prostokatne… Bez komentarza dla profwsjonalizmu…

 9. Kamila pisze:

  cool Post jest poświęcony fryzurom dla twarzy owalnej. Zdjęcia w galerii zamieszczone do takiego kształtu twarzy pasują. Taki a nie inny dobór zdjęć był przeze mnie zamierzony :)

Komentuj