Fryzury dla twarzy kwadratowej | Modne fryzury dla kobiety

Fryzury dla twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa charakteryzuje się taką samą szerokością kości brody i czoła. Zazwyczaj osoby o takim kształcie twarzy mają szeroko rozstawione oczy. Dla kwadratowego kształtu twarzy pasują proste i długie włosy. Dobrze, jeśli fryzura zakrywa boczną część twarzy. Wskazówki dla Ciebie: powinnaś nosić długie włosy, dobrze będziesz wyglądała w cięciu z pazurkami oraz w lokach. Jeżeli zdecydowałaś się na krótką fryzurę - idealny dla Ciebie będzie klasyczny paź. Odnośnie grzywki – mam złe wiadomości – nie będziesz dobrze w niej wyglądać.

Ewentualnie wybierz bardzo długą albo ściętą na ukos i dobrze wycieniowaną. Długie wycieniowane kosmki z wywiniętymi końcami pomogą Ci ukryć kości policzkowe.  Zadbaj o to, aby we fryzurze końce kosmków zachodziły nieco na policzki – to ukryje masywną szczękę. Dobrze dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda. Przekonaj się sama.

2 komentarze do “Fryzury dla twarzy kwadratowej”

  1. Rzaba pisze:

    hmmm…wyglada na to ze nie powinnam nosic grzywki, bo mam typowo kwadratowa twarz..Bez grzwyki wygladam źle, bo mam zbyt wysokie i „nierówne ” czoło.
    chetnie nosiłabym długie włosy, ale krusza mi sie i łamia, więc nie uda się zapuścic
    szkoda..

  2. Kamila pisze:

    skoro masz wysokie czoło, to nie rezygnuj z grzywki i noś ją – tak samo jak przedziałek – koniecznie na bok:) Dobrze byłoby, gdyby sięgała kości szczęki… Odpowiednia pielęgnacja włosków i będzie dobrze;)

Komentuj