Farbowanie włosów w domu | Modne fryzury dla kobiety

Farbowanie włosów w domu

Samodzielna koloryzacja włosów w domu wcale nie musi być trudna. Jeśli będziemy przestrzegać kilku zasad, efekt samodzielnego farbowania włosów nie będzie odbiegał od tego, jakiego oczekujemy po wizycie w salonie fryzjerskim.

Przede wszystkim warto poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniej farby. Pamiętajmy, że dobra farba do włosów wcale nie musi niszczyć ich struktury. Obecnie znajdziemy farby zawierające różne składniki odżywcze, w tym także naturalne olejki roślinne, dzięki czemu po koloryzacji nasze włosy będą się prezentować doskonale. Wcale nie trzeba przy tym decydować się na produkty specjalistyczne, stosowane w salonach fryzjerskich. Dobra farba do włosów z drogerii z pewnością wystarczy.

Przed przystąpieniem do farbowania, koniecznie należy sprawdzić, czy dana farba do włosów nie wywoła alergii. Wystarczy jedynie, że odrobinę farby nałożymy na zgięciu łokcia i poczekamy ok. 20 min. Jeśli ciągu 48 godzin na naszej skórze nie pojawią się żadne zmiany (np. charakterystyczne zaczerwienienie), możemy mieć pewność, że kosmetyk nie zaszkodzi nam także podczas farbowania.

Przed rozpoczęciem farbowania dobrze byłoby przebrać się w ubranie, którego nie będzie nam szkoda poplamić. Absolutnie niezbędne są także rękawiczki ochronne – znajdziemy je w opakowaniu z farbą.

Nakładając farbę na włosy, powinniśmy pamiętać o tym, by zawsze zaczynać od czubka głowy. Farbę nakładamy dokładnie, pasmo po paśmie, aby nie ominąć żadnego miejsca. Trzymamy ją na włosach tyle, ile zaleca producent ? zwykle nie dłużej niż 40 minut. Warto pamiętać, że na efekt koloryzacji ma wpływ m.in. temperatura pomieszczenia, w którym wykonujemy zabieg. Przy wyższej temperaturze szybciej uzyskamy interesujący nas kolor.

Po zmyciu farby należy zawsze pamiętać o nałożeniu na włosy odżywki. Dobrze byłoby także zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych. Ich regularne stosowanie nie tylko pozwoli nam na utrzymanie włosów w dobrej kondycji, ale także przedłuży trwałość koloru na włosach. Co 3-4 tygodnie można także stosować szampony koloryzujące, które odświeżą kolor.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentuj